На Сумщині молодик у пасхальну ніч викрав більше двохсот тюльпанів

Не маючи бажання вирощувати  квіти самостійно чи придбати їх у законному порядку, 17-річний  житель райцентру у пасхальну ніч викрав та знівечив більше двохсот тюльпанів, висаджених  жителями Путивля на прибудинковій території. Про це сьогодні, 22 квітня, повідомили в прес-службі Нацполіції Сумщини.

Інформацію про крадіжку квітів працівники поліції отримали під час  моніторингу однієї з соціальної мереж. І поки громадяни обговорювали розміщений  пост і обурювалися стосовно начебто бездіяльності поліції, самі правоохоронці тим часом розшукували зловмисника.

Дільничним офіцерам довелося  провести для цього велику та копітку роботу: опитати більше сотні жителів самого багатоквартирного будинку та прилеглих багатоповерхівок, знайти свідків події, в, врешті-решт, встановити особу злодія та розшукати його.  Крадієм виявився 17-річний місцевий хлопець, який і  раніше неодноразово потрапляв в поле зору поліції. Тож коли до нього навідались, одразу у всьому зізнався. Свій вчинок пояснив «величезним бажанням»  зробити приємне своїй дівчині, матері та й просто іншим жінкам.

Оскільки своїх квітів не виростив, а грошей їх купити не було, то він не знайшов нічого іншого, як нарвати  їх на чужій грядці. Слід додати, що хлопець ані на хвилину не задумався над тим, що своїми діями спричинив не тільки матеріальних збитків, а й завдав чималої моральної шкоди  жителям будинку. «Наші слідчі  вилучили у юнака 127 тюльпанів, а інші квіти він просто роздав перехожим жінкам, – коментує ситуацію Олександр Торчицький, керівник Путивльського відділення поліції. – Його дії кваліфікували як крадіжку та відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст.185 Кримінального Кодексу України, в рамках якого встановлюється завданий злодіями збиток».

Працівники поліції закликають громадян в разі виявлення  будь-якого правопорушення чи скоєного злочину одразу повідомляти про це на спецлінію «102», і лише потім  викладати свою точку зору з приводу цієї події в соцмережах. Адже  чим скоріше поліція розпочне пошуки зловмисника, тим більше шансів на успішне розкриття злочину, а зайвий розголос може лише зашкодити  слідчим та пошуковим діям. Тож будьте розважливі, уникайте поширенню неправдивої інформації та невірних суджень. Пам’ятайте: біля кожної  грядки неможливо поставити по охоронцю, а  порядок та законність залежить не лише від роботи правоохоронних органів, а й від свідомості кожного  пересічного жителя наших населених пунктів.