На Сумщині двоє громадян перерахували гроші за неіснуючі товари

Перший випадок стався у Глухові.  Там, аби суттєво зекономити на придбанні елітного собаки, місцева жінка замовила тварину через мережу Інтернет, і переказала 7 тисяч гривен передоплати.  У другому випадку жертвою шахрая стала жителька Ямполя, яка перерахувала  10 тисяч гривен завдатку за замовлений автомобіль.

До Глухівського відділу поліції з заявою про шахрайство звернулась 19-річна дівчина. Вона розповіла, що на одному із сайтів в Інтернеті натрапила на оголошення про продаж  собаки. Тварина їй сподобалась, і вона вирішила купити пса. До того ж, її привабила й низька ціна, а тому вона одразу зв’язалась з продавцем.  Домовившись про всі деталі угоди, заявниця без вагань  перерахувала задаток за тварину — 6900 гривень. Про те, що її одурили. дівчина зрозуміла не одразу, бо «продавець»  ще близько тижня вигадував різні причини затримки товару. А потім взагалі обірвав зв‘язок. Не додзвонившись до нього в черговий раз і так і не дочекавшись своєї покупки, дівчина змушена була шукати  допомоги у працівників поліції.

В подібну пастку потрапила й жителька Ямпільщини, яка, бажаючи купити легковик, переказала невідомо кому й на який рахунок  10 тисяч гривен.

Наразі за обома цими фактами слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 кримінального кодексу України (Шахрайство), в рамках якого розшукують аферистів та з‘ясовують їх місцеперебування.

«Ми вкотре звертаємось до громадян з попередженням бути обережними та обачними при купівлі товару через Інтернет,  – коментує ситуацію Олексій Борковець, т.в.о начальника Глухівського відділу поліції. — Пам’ятайте, що у Всесвітній мережі часто-густо можна зустріти оголошення про продаж товару, якого насправді не існує. Це шахрайські схеми, і розраховані вони саме на передоплату за замовлення. Вирахувати  такі оголошення можна за кількома ознаками: надзвичайно низька ціна, продавець наполягає на повній або частковій передоплаті, мотивуючи це або наявністю інших покупців або необхідністю терміново отримати гроші, аргументуючи це знову ж таки вигаданими причинами на кшталт операції комусь з членів родини тощо». Тож, аби не потрапити в тенета шахраїв, громадянам слід відразу оговорювати  придбання товару за послугою «накладний платіж», і проводити оплату не за номером декларації, а за самим фактом отримання замовлення.  Добросовісні продавці, як правило, погоджуються на такі умови, оскільки вони й самі зацікавлені реалізувати товар і отримати  гроші. Нехай така покупка буде трохи дорожча, але вона гарантовано дійде до покупця, і він зможе ще до оплати товару перевірити вміст посилки та технічний стан своєї покупки.

Відділ комунікації поліції Сумської області