На Сумщині через дитячі пустощі згоріли кілька тон сіна

Причиною того, що в одній з садиб села Гірне Сумського району спалахнули і згоріли кілька тон сіна, стали дитячі пустощі з вогнем. Пожежа могли мати й інші, більш тяжкі наслідки, якби не зусилля працівників поліції, котрі допомогли господарям евакуювати худобу та майно в більш безпечне місце.

Повідомлення про пожежу в селі Гірне надійшло до чергової частини Сумського райвідділу від диспетчера служби «102». Відтак, на виклик вирушив черговий екіпаж у складі інспекторів сектору групи реагування патрульної поліції Сумського районного відділу поліції Олександра Риженкова та Юрія Онищенка.

Поліцейські прибули ще до приїзду рятувальників. На місці з‘ясували, що горів сінник однієї з приватних садиб. Легка дерев‘яна будова мала чималі розміри, була висотою майже чотири метри, і повністю наповнена сіном. Вітер роздмухував пожежу, тож всі намагання господарів та їх помічників збити полум‘я залишались марними.

Правоохоронці, оцінивши масштаби загоряння, негайно організували евакуацію з небезпечної зони сторонніх осіб, і тільки переконавшись, що людей ані в хаті, ані в інших, господарських, будівлях немає,  допомогли перевести у безпечне місце худобу та техніку. Затим приєднались до співробітників пожежної частини, котрі розгорнули  роботи по гасінню пожежі. Спільними зусиллями протягом кількох годин поспіль  правоохоронці та місцеві жителі боролися з вогнем, не даючи йому перекинутися далі на інші будівлі. І лише пізно увечері, після спустошення трьох резервуарів води, пожежу вдалося локалізувати, а потім і загасити.

Як з‘ясувалося пізніше, причиною загоряння стали дитячі пустощі. Двоє місцевих діток, п‘ятирічна дівчинка та семирічний хлопчик, гралися поруч сусідського сінника, і вирішили підпалити павутинку. У сумочці дівчинки, чиї батьки зловживають спиртним, виявились сірники – залишається тільки здогадуватися, де малеча могла їх підібрати.  В результаті «досліду» спалахнула не лише павутинка – зайнявся увесь сінник. Перелякані малі щодуху кинулися тікати додому, стали кликати на допомогу батьків. Проте коли ті прибігли –  вогонь набрав такої сили, що довелося викликати рятувальників та поліцію.

Самим інспекторам після всього довелося «попрацювати» ще й в якості психологів, заспокоюючи перелякану дівчинку, яка, врешті, зрозуміла, що й сама могла постраждати від власної необачності.

До слова: це не єдиний випадок, коли екіпаж допоміг громадянам у критичній ситуації. Тієї доби інспектори двічі допомагали водіям, чиї машини, зламавшись у дорозі,  потребували ремонту.

Самі ж правоохоронці нічого незвичайного у цих випадках не вбачають, оскільки вважають, що допомагати і захищати людей – це їх робота. А тому готові прийти на допомогу будь-кому з громадян, хто цього потребує.

Відділ комунікації поліції Сумської області