На Сумщині 9 травня піротехніки знищили пів сотні боєприпасів часів Другої світової

Ілюстративне фото/Управління ДСНС України у Сумській області

9 травня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), були проведені роботи зі знешкодження застарілих вибухонебезпечних предметів у Роменському районі 

Зокрема, поблизу с. Правдюки у лісосмузі місцеві жителі виявили артилерійський снаряд калібру 152 мм. А поблизу с. Перекопівка, під час планового технічного обстеження лісового масиву роменські піротехніки вилучили 49 боєприпасів: 13 артснарядів (76, 45 мм.), 19 мінометних мін (50 мм.), 17 вибухників типу АПУВ. Арсенал знаходився на відстані 3 км. від житлових будинків.

Небезпечні «відголоски» Другої світової війни фахівці вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву. Рятувальники наголошують, що при знаходженні вибухонебезпечних або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102».