На Сумщині 420 потенційно-небезпечних об’єктів

Загальна кількість потенційно небезпечних об’єктів на 2020 рік у Сумській області, що була затверджена обласною  комісією ТЕБ та НС, склала 420 таких об’єктів. Повідомляє Сумська ОДА.

«В котре наголошую суб’єктам господарювання, що будь-який об’єкт, де використовуються, виготовляються, переробляються чи транспортуються небезпечні речовини, може становити загрозу для мешканців прилеглих територій та навколишнього середовища та вважається потенційно небезпечним об’єктом або об’єктом підвищеної небезпеки, – зазначив директор обласного Департаменту цивільного захисту населення Олександр МИЛАШ. – Для того, щоб визначити реальну ступінь небезпеки такого об’єкта, підприємство зобов’язане провести його ідентифікацію».

Як повідомив начальник сектору техногенної безпеки  Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Володимир ВОЛКОВ, за видами небезпеки до складу переліку потенційно небезпечних об’єктів Сумської області увійшли, в основному, пожежонебезпечні, вибухонебезпечні та хімічно небезпечні об’єкти.

Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість потенційно небезпечних об’єктів на 2020 рік збільшилася на 24 об’єкти (за результатами проведених суб’єктами господарювання ідентифікацій об’єктів на визначення потенційної небезпеки).

Таким чином, кількість потенційно небезпечних об’єктів на 2020 рік у Сумській області, що була затверджена обласною  комісією ТЕБ та НС, склала 420.

Також Володимир Волков повідомив, що на Сумщині припинили свою діяльність хімічно небезпечний об’єкт – Філія «Конотопський молзавод» ТОВ «МалКА-транс», небезпечні речовини вивезені. Також ВАТ «Роменське підприємство «Агротехсервіс» та ТОВ «Суми-Цукор» в смт Миколаївка, Білопільського району. Ці об’єкти будуть вилучені з Державного реєстру ПНО.

Стан техногенної безпеки області обумовлюється наявністю великої кількості потенційно небезпечних об’єктів. Що стосується хімічної небезпеки, то Сумська область має ІV ступінь.