“Муніципальна няня” – як це працює?

В рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», фахівці юстиції Сумщини розповідають про ініціативу Міністерства соцполітики #МуніципальнаНяня, яка передбачає відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років.

Так, розмір відшкодування з 1 січня 2019 року становить 1626 гривень щомісяця. Компенсація сплачується за кожну дитину, якій надається ця послуга. Для того, щоб отримати відшкодування необхідно звернутися у відділ соцзахисту відповідної ради за місцем проживання та надати:
– копію офіційно укладеного з нянею договору;
– документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку);
– паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини;
– заяву на отримання компенсації.

Документи необхідно подати протягом місяця з моменту укладення угоди з нянею та щомісяця до 5 числа здавати документи про оплату праці няні. Муніципальною нянею може бути будь-хто, хто зареєструвався як фізична особа-підприємець.

Виплата компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється у разі:
– Отримувачем послуги «муніципальна няня» було приховано, або  навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до 3 років.
– У разі переїзду отримувача послуги «муніципальна няня» до іншого  населеного пункту, розірвання договору, припинення діяльності фізичної особи-підприємця, смерті  отримувача послуг «муніципальна няня».
– За заявою отримувача послуги «муніципальна няня».