Медики та епідеміологи Сумщини розповіли про коронавірус

Сьогодні, 4 березня, медики та епідеміологи Сумської області провели прес-конференцію щодо ситуації з коронавірусом.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Дмитра КРАВЦОВА, в області проводяться заходи щодо недопущення поширення цього захворювання на Сумщині. Наразі на всіх чотирьох пунктах пропуску через державний кордон на міжнародних автомобільних шляхах прикордонна служба забезпечена засобами для дистанційного вимірювання температури в осіб, які перетинають державний кордон.

Директор ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Володимир ЗБАРАЖСЬКИЙ додав, що в області створена сучасна лабораторія, яка оснащена за всіма європейськими стандартами. У лабораторії проводяться дослідження на всі типи грипу і можуть досліджувати і коронавірус. За необхідності тест-системи відразу ж надійдуть з МОЗу.

«У разі виникнення хвороби, звісно, лікарі Сумщини знають, як діяти. В області для цього можуть бути задіяні 493 інфекційні ліжка, з них – 16 реанімаційні, 93 бокси. Для перевезення хворих виділений спеціальний автотранспорт, – зазначив Дмитро Кравцов. – Але сьогодні ми говоримо з вами передусім про профілактику, тому я закликаю жителів області не панікувати, а просто виконувати основні заходи з профілактики поширення будь-яких інфекційних хвороб».

Детально про ці заходи розповіли виконуючий обов’язки головного інфекціоніста області Володимир РЯБИЧЕНКО та начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Валентина ТИЩЕНКО.

«Якщо ви контактували із людиною, яка може бути хворою на коронавірус, і виявили в себе ознаки хвороби, то головне для вас – самоізоляція і дзвінок до сімейного лікаря, – говорив Володимир Рябиченко. –Симптоми коронавірусу практично такі ж, як у звичайного грипу. Тому головним чинником для занепокоєння є саме контакт з хворим. Крім того, хочу сказати, що у 80% випадків хвороба протікає легко. І лише 20% – це тяжкі й летальні випадки. У групі ризику: літні люди, люди з хронічними захворюваннями, серцево-судинними захворюваннями, надлишковою вагою. А от діти взагалі практично не заражаються».

Як повідомила Валентина Тищенко, засоби профілактики хвороби такі ж, як і для звичайного грипу: необхідно часто мити руки з милом, обробляти їх дезінфікуючими спиртовими засобами, частіше провітрювати приміщення, проводити достатню термічну обробку продуктів тваринного походження тощо.


Підписуйтесь на наші сторінки в Facebook та Instagram.