Лікарні Сум повертаються до звичного режиму роботи

Лікарні Сум, з огляду на зниження захворюваності на COVID-19, повертаються до звичного режиму роботи.

Як повідомила під час щопонеділкової апаратної наради начальник управління охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО, у місті зберігається тенденція до зменшення кількості нових випадків коронавірусної хвороби та пов’язаних із цим госпіталізацій.

Останньої доби недугу підтвердили у 24 осіб, одужали 37 хворих. Протягом тижня захворіли 203 сумчан, що на 31% менше ніж попереднього тижня.

Стаціонарне лікування у медичних закладах, підпорядкованих місту, наразі проходять 162 особи: КНП «Клінічна лікарня № 5» – 85 сумчан, у КНП «Клінічна лікарня № 4» – 20 містян, у КНП «Центральна міська клінічна лікарня – восьмеро хворих, у КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» – 15, у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» – 34 дитини.

У міських медичних закладах для хворих на COVID-19 дорослих є 266 вільних ліжок (243 забезпечені киснем), для дітей – 23 (всі з киснем).

Ще 28 сумчан лікуються в КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені З. Й. Красовицького», 32 – у КНП «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни», 17 – у КНП «Сумська обласна клінічна лікарня».

Олена Чумаченко повідомила, що, у зв’язку зі зниженням захворюваності на COVID-19, міські лікарні повертаються до звичного режиму роботи, зокрема відновлюють надання планової медичної допомоги. Також відбувається зменшення кількості ковідних ліжок.

«Розпочата процедура переведення закладів у звичайний режим роботи, скорочення ліжок, передбачених для госпіталізації хворих на ковід, але ми їх призупиняємо тимчасово, вони залишаються в резерві, і, в разі підвищення захворюваності та необхідності госпіталізацій, вони будуть розгорнуті протягом доби», – зазначила посадовець.