Генсек ООН оголосив надзвичайну екологічну ситуацію у світі

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш заявив, що у світі спостерігається надзвичайна кліматична ситуація: льодовики тануть, а рівень вуглекислого газу зростає.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ООН.

Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досягнув найвищого показника за всю історію. Такий рівень був 3,5 млн років тому, коли температура була вищою.

Липень 2019 року став найспекотнішим місяцем в історії. За словами Гутерреша, у цей час в Гренландії розтануло 179 млрд тонн льоду.

Пожежі в Сибіру, на Алясці, в Канаді, в Гренландії та в Амазонії призвели до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

«Усе, що відбувається — це надзвичайна кліматична ситуація. Ми повинні втримати підвищення температури в межах 1,5 °C до кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року, на 45% скоротити викиди парникових газів до 2030 року», — зазначив генеральний секретар.

Він додав, що країнам потрібно докладати більше зусиль для подолання надзвичайного кліматичного стану й боротися зі змінами клімату за Паризькою угодою.