Філарет відмовився виконувати три умови Томосу

Томос про автокефалію містить три умови, які ставлять українську церкву в залежність від Константинополя, заявив патріарх.

 Почесний патріарх Філарет (Денисенко) вважає, що умови отримання Томосу ставлять УПЦ КП і Православну церкву України (ПЦУ) в залежність від Константинопольського патріархату. Про це він розповів 23 травня в інтерв’ю Настоящему времени

Він підкреслив, що в Томосі про автокефалію є три умови, які Київський патріархат виконувати не буде, проте від самого Томосу він не відмовляється. У Томосі чітко вказується, що всі парафіяни УПЦ КП і новоствореної ПЦУ є частиною Константинопольського патріархату. У ньому також накладається заборона священнослужителям варити миро, без якого неможливо провести миропомазання. Відтепер УПЦ КП і ПЦУ повинні замовляти миро зі Стамбула.

«Якщо ми миро повинні отримувати з Константинополя, зі Стамбула, то значить, ми залежні», — говорить Філарет. Він також додав, що при будь-яких конфліктних ситуаціях УПЦ КП і ПЦУ тепер повинні звертатися за вирішенням спорів до патріарха Варфоломія і заявив, що жодній церкві Томос про автокефалію від Константинопольського патріархату не видавався з такими вимогами. 

«Ми не відмовляємося від Томосу, але не будемо виконувати ці три умови, які записані в Томосі. Не будемо виконувати», — сказав він в інтерв’ю.