Довірливі жителі Сумщини потрапляють в тенети шахраїв

Лише за останні чотири  дні за рахунок довірливих жителів з Ямпільщини, Конотопа, Охтирки зловмисникам вдалось покласти в свої кишені майже  двадцять дев’ять тисяч гривень.

До Охтирського відділу поліції звернулась 79-річна місцева жителька, яка повідомила, що обміняла справжні  дві тисячі п’ятсот гривень  на сувенірні купюри. Прибувши на місце події поліцейські дійсно виявили п’ять сувенірних листівок з маркуванням п’ятсот гривень на кожній. Під час спілкування  з потерпілою, вони   з’ясували, що та мешкає у будинку на декілька сімей, одна в своїй квартирі. Коли почула стук в двері, вирішила, що це прийшли сусіди.  Відчинила і побачила невідомого , який повідомив старенькій, що в рамках так званої  «грошової реформи», проводить обмін старих купюр на нові і запропонував свої послуги з обміну грошей. На що довірлива жінка згодилась. «Обмінявши» 2500 гривень той швидко покину будинок. Виявила потерпіла обман, коли в магазині почала розраховуватись за товар. Купюри виявились сувенірними. 

В Конотопі  зловмисники діяли за іншою відомою схемою  «ваш син в поліції». Зателефонувавши 81-рчному чоловікові вони повідомили , що гроші  потрібні на, начебто , лікування  потерпілого, якого побив   його син. Перебуваючи в стані шоку та бажаючи допомогти рідній людині, чоловік втратив 3 тисячі гривень.   

В тому ж Конотопі,  80-річна пенсіонерка перерахувала на рахунок зловмисників 6 тисяч гривень. Зловмисник назвався сином її племінниці та попросив грошей в борг для вирішення власних проблем.

А от в Ямпільському районі 44-річний чоловік постраждав від рук інтернет-шахраїв. Необхідність заробити грошей на життя підштовхнуло чоловіка на оформлення документів для працевлаштування, через мережу Інтернет. Та замість робочого місця  чоловік отримав онлайн-кредит за який йому необхідно сплатити сімнадцять тисяч гривень.  

За всіма випадками шахрайств в поліції відрили кримінальні  провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Проводяться першочергові заходи спрямовані на пошук та встановлення осіб невідомих зловмисників. В поліції вкотре застерігають громадян не бути занадто довірливими у спілкуванні з незнайомцями. Виявляти уважність та обачність.

Відділ комунікації поліції  Сумської області