До15 років позбавлення волі засуджено юнака з Сумщини за вбивство товариша

Фото: прес-служба прокуратури Сумської області

Охтирською місцевою прокуратурою в суді доведено вину 20-річного юнака в убивстві свого товариша з корисливих мотивів.

По це сьогодні, 24 червня, в прес-службі прокуратури Сумської області.

Трагедія сталась в с. Велике Озеро Охтирського району. Пізно ввечері 15 квітня 2019 року молодший, який на даний час є студентом одного з сумських ВУЗів та проживає в гуртожитку, приїхав до старшого в село. Односельців поєднував своєрідний бізнес – за допомогою металошукача вони шукали цінні металеві речі, які потім реалізовували та ділили прибуток. Того вечора юнак почав вимагати в товариша цінні речі або ж повернути кошти, які той нібито заборгував. Старший відмовився. Юнак, маючи фізичну перевагу, спочатку побив товариша, а потім ще й душив його. Тіло потерпілого без ознак життя він поклав на ліжко. Спочатку юнак забрав із будинку гроші та цінні речі, а потім відкрив газ та підпалив ковдру, якою було накрите тіло, щоб приховати свій злочин.

Відповідно до висновку експертів, смерть 36-річного потерпілого настала від отруєння чадним газом. При цьому прижиттєво чоловікові було нанесено близько 40 ушкоджень.

У суді обвинувачений визнав, що того вечора між ним і потерпілим відбулась бійка, після чого він відкрив газ. Однак стверджував, що потерпілий був у свідомості та виштовхав його з будинку. Тому вину у вбивстві заперечував. Однак зібрані докази та висновки фахівців спростували слова обвинуваченого.

За вироком Охтирського міськрайонного суду 23 червня 2020 року обвинуваченого визнано винним та засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна (ч. 4 ст. 187, п. 6 ч. 2 ст. 115 та ч. 2 ст. 194 КК України). На вирок суду юнак чекав у СІЗО.