До сумських вишів зарахували майже 4,5 тисячі студентів

Майже чотири з половиною тисячі абітурієнтів зарахували у виші Сум. Це –  кількість бюджетних і комерційних місць. Усього цьогоріч на вступ до трьох вишів подали понад 17,5 тисяч заяв. Про це йдеться у сюжеті UA:Суми.

Тетяна – з Конотопа. Обрала спеціальність «Комп’ютерні науки».

«Я прийшла, щоб остаточно вирішити, чи поступила я на дистанційне навчання і укласти договір, і дізнатися реквізити. Я вступила після технікуму, на третій курс»,  – розповідає абітурієнтка Тетяна Завгородня.

Вона – одна з майже 9 тисяч абітурієнтів, які подали документи до Сумського державного університету. На бюджет зарахували понад півтисячі заявників, розповів член приймальної комісії вишу Юрій Мерзляков.

«Найбільшу кількість бюджетних місцьабітурієнти принесли саме на спеціальність комп’ютерні науки, комп’ютерні технології, медицина,технології захисту навколишнього середовища»,  – розповідає він.

Усього мають натепер близько півтори тисячі студентів. Філологія, медицина, право, комп’ютерні технології, журналістика – на ці спеціальності майбутні абітурієнти подавали найбільше заяв.

У педагогічному виші топ-трійка популярних спеціальностей, за словами відповідального секретаря приймальної комісії Юрія Хворостіна, це – фізична культура, «Спеціальна освіта» та «Фізична терапія, ерготерапія».

«Зараховано більше тисячі осіб. Із них: більше 60% зараховані на місця державного замовлення. Подано заяв більше 4-х тисяч , але, на жаль, поки що така на сьогодні явка», – говорить він.

До аграрного національного університету подали заяви понад чотири з половиною тисячі абітурієнтів, із них зарахували – майже половину, розповів телефоном відповідальний секретар приймальної комісії Віктор Сергієнко. Тут найбільше подавались на агрономію, ветеринарну медицину, екологію, геодезію та землеустрій.

Вступна кампанія розпочалась 10-го липня. Її перший етап завершиться на наступному тижні. До кінця вересня проводитимуть додатковий набір на заочну форму навчання.