До 12 років загрожує чотирьом учасникам організованої групи, які викрадали майно громадян та сільськогосподарських підприємств

Прокуратурою Сумської області погоджено повідомлення про підозру групі з чотирьох осіб, які спеціалізувались на викраденні майна громадян та сільськогосподарських підприємств. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 185 (крадіжка, поєднана із проникненням у сховище, вчинена повторно у складі організованої групи) КК України.

У ході слідства, проведеного слідчими слідчого управління поліції, встановлено, що 33-річний сумчанин, який до цього вісім разів притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення корисливих злочинів, в середині листопада 2018 року вирішив використати здобутий злочинний досвід з метою незаконного збагачення та створив організовану злочинну групу. З того часу четверо зловмисників систематично вчиняли крадіжки чужого майна на території Сумського району.

Зокрема учасники злочинної групи в нічний час приїжджали на територію покинутих сільськогосподарських підприємств, де автогеном розрізали металеві вироби (цистерни, ваги тощо) та вивозили на автомобілі «Ford Transit». Окрім того, зловмисники систематично навідувались на територію дачних кооперативів, де, користуючись відсутністю господарів, викрадали цінні речі, переважно з металу, – вхідні двері, контейнери, ємність для води і т. д. Викрадений метал чоловіки збували на пунктах прийому металобрухту.

«Лише за один місяць зловмисники обікрали 2 підприємства та 4 дачних будинки, завдавши збитки власникам на суму близько 200 тис грн.На даний час організатор та один із учасників групи перебувають у СІЗО, двоє інших – під домашнім арештом. Досудове слідство триває, встановлюється точна кількість потерпілих та інші спільники затриманих», – розповів начальник відділу прокуратури Сумської області Сергій Саєнко.

Довідково: за скоєне підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.