95-річний педагогічний: СумДПУ ім. Макаренка відзначив ювілей

У театрі драми та музичної комедії ім.Щепкіна пройшли урочистості з нагоди 95-річчя створення Сумського державного педагогічного університету ім.А.С Макаренка.

17 грудня відзначити поважну дату зібралися керівники області та міста, нинішні та колишні працівники університету, випускники та студенти.

Почесну грамоту отримала завідувач кафедри – професор кафедри української мови і літератури факультету іноземної та слов’янської філології Олена Семеног. Грамоти обласної ради – доцент кафедри германської філології факультету іноземної та слов’янської філології Олена Багацька і декан природничо-географічного факультету Геннадій Касьяненко. Подякою обласної ради нагороджено старшого викладача кафедри здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії навчально-наукового інституту фізичної культури Віталіну Литвиненко.

За 95 років свого існування навчальний заклад випустив понад 100 тисяч педагогів.

Серед випускників університету є відомі політики і спортсмени, керівники державних установ. Університет закінчив Герой України Олександр Аніщенко, який загинув, захищаючи нашу країну на сході. Також багато учасників АТО й серед випускників та студентів. Дипломи Сумського педагогічного вишу мають футболіст Олег Гусєв, сестри Віта і Валя Семеренки. Близько 40 випускників стали чемпіонами світу з різних видів спорту.

Зараз в університеті 5 тисяч студентів і 800 працівників. 50 викладачів захистили наукову ступінь доктора наук, більше 30 мають звання «Заслужений працівник освіти».

У Сумському педагогічному виші різні спеціальності здобувають 400 студентів із 12 країн світу, і саме він першим на Сумщині відкрив двері для студентів із Китаю.

За інформацією Сумської облради.