Як пройшли вибори на Сумщині?

«У день голосування зареєстрували 91 повідомлення, пов’язане із можливим порушенням виборчого законодавства, але вони не мали системного та серйозного характеру. На всі такі події поліція оперативно реагувала та вживала передбачених законом заходів. Зокрема, третина повідомлень стосувалася того, що громадяни не знаходили себе у списках виборців, кожне четверте носило інформаційний характер, кожне десяте можна віднести до незаконної агітації, 4 події стосувалися пошкодження бюлетенів, тощо», –
зазначив керівник ГУНП області Микола Лушпієнко.

Безпосередньо на виборчих дільницях напередодні та у день голосування, а  потім і до передачі відповідної документації до ОВК, несли службу 1757 поліцейських та 966 працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Крім того, на вулицях забезпечували правопорядок 434 працівники поліції та 38 військовослужбовців Національної гвардії України. Ще 233 поліцейських перебували у складі добових нарядів.

Попри те, що фактично весь особовий склад був задіяний на охорону  виборчих дільниць, поліція працювала над розкриттям злочинів та правопорушень.  Так  в цей період  розкрито 137 кримінальних правопорушень, з яких 37 відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких.

Зокрема, розкрито 2 умисних вбивства, 4 пограбування,  розбійний напад, майже 30 крадіжок,  16  шахрайств,  угони автотранспорту . Оголошено підозри наркозбувачам, Із незаконного обігу вилучалась марихуана, опій, психотропні речовини , нарізна зброя, порох та набої.

Відділ комунікації поліції Сумської області