Вілкул обіцяє повернути Україну до списку морських держав

Кандидат у президенти від “Опозиційного блоку” Олександр Вілкул заявив, що поверне державну підтримку суднобудівникам України, забезпечить дешеві “довгі” кредити і пільгове оподаткування за прикладом провідних суднобудівних країн. Повідомляє Інтерфакс-Україна.

Десятки тисяч українських моряків ходять під іншими прапорами, платять податки в бюджет інших держав. А у нас знищується суднобудування, судноремонт і морська наука. Я зроблю український прапор податково і економічно привабливим. Я розумію, як зробити так, щоб у нас розвивалося суднобудування, морська наука, судноремонт. Щоб українські моряки під своїм прапором, сплачуючи тут податки, мали гідну роботу і високу зарплату“, – сказав О.Вілкул на зустрічі з представниками морегосподарського комплексу Одеси, повідомляє прес-служба політика в середу.

Він підкреслив, що ще на початку і в середині 90-х років в нашій країні існували сотні судів і досвідчені кадри – в системі працювало більше 400 тисяч висококваліфікованих інженерів і робітників, що входять в еліту української економіки. Частка українського флоту в світовому торговельному флоті складала 0,9%, а в рейтингу найбільших морських країн світу за цим показником Україна займала цілком солідне 25-е місце. Однак зараз, за ​​його словами, наша країна стрімко втрачає свої позиції на світовому ринку вантажоперевезень – з 1993 року сумарний тоннаж суден під українським прапором скоротився в 16 разів.

Крім того, нардеп від “Опозиційного блоку” зазначив, що “українські судновласники через несприятливу політику влади активно змінюють на своїх суднах український прапор на прапори інших більш “зручних” держав. Станом на 2017 рік 383 українські судна працювали під іноземними прапорами” .

Зараз український прапор практично не дає переваг морському флоту, прирікає судновласників на несення важкого податкового тягаря, на задушливі обмеження режиму використання валюти, нескінченну боротьбу з фіскальними та іншими контролюючими організаціями, безпросвітні кредитні перспективи“, – підкреслив О.Вілкул.

При цьому, додав він, Україна має величезний потенціал зростання вантажоперевезень морем. У 2017 році сумарний вантажообіг морських портів країни склав 136,35 млн т. Однак, 90% експортних вантажів з України вивозиться чужим флотом. За оцінками експертів, під час перевезення своїм флотом хоча б 10% цих вантажів ми могли б отримувати близько 800 млн доларів фрахту, повідомив опозиціонер.

Для України, як незалежної країни, дуже важливо мати свій сучасний торговий флот, який зміцнював би її імідж морської держави, і, що дуже важливо, приносив би гроші в державний бюджет, і давав роботу українським морякам під українським прапором. Для цього після своєї перемоги на виборах я поверну державну підтримку галузі, забезпечу дешеві “довгі” кредити і пільгове оподаткування за прикладом провідних суднобудівних країн“, – сказав О.Вілкул.

Джерело: ua.interfax.com.ua