ЦВК сформувала 6 окружних комісій на Сумщині

Центральна виборча комісія (ЦВК) сформувала склад 199 окружних виборчих комісій на вибори Президента 31 березня, в тому числі призначивши їх керівництво – голову, заступника і секретаря.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні ЦВК у понеділок, передають Українські Новини.

Згідно із законом окружні комісії повинні бути сформовані у складі не менше 12 членів, водночас кожен кандидат у Президенти має право подати в кожну комісію по одному своєму представнику.

Правом подачі кандидатур до складу окружних комісій скористалися 43 з 44 кандидатів у Президенти.

Зокрема, жодної кандидатури не вніс депутат Верховної Ради від фракції “Блок Петра Порошенка” Аркадій Корнацький.

Найменше кандидатур запропонував журналіст Дмитро Гнап – 11, тоді як 17 кандидатів внесли пропозиції щодо призначення своїх членів у всі 199 комісій.

Кандидати, які запропонували своїх представників в усі комісії, отримали по 16 представників у керівництві окружкомів.

Всього в 199 сформованих окружних комісіях працюватимуть 7 355 членів.

У середньому кожна комісія складається з більш ніж 30 людей, зокрема найменший склад сформовано в одній із комісій Луганської області – 29, а найбільший – у двох комісіях Харківської області – 41.

Найбільше окружних комісій створено в Дніпропетровській області – 17, 14 комісій створено в Харківській області, в Києві їх 13, по 12 – у Львівській та Донецькій областях, 11 – в Одеській, по 9 – у Київській і Запорізькій, по 8 – у Вінницькій і Полтавській, по 7 – в Івано-Франківській, Хмельницькій та Черкаській, по 6 – у Житомирській, Закарпатській, Луганській, Миколаївській, Сумській та Чернігівській, по 5 – у Волинській, Рівненській, Тернопільській, Кіровоградській і Херсонській, а найменше в Чернівецькій – 4.

Не були створені окружні комісії в усіх 12 округах анексованого Росією Криму, в 9 з 21 округу Донецької області і 5 з 11 округів Луганської області.

Нагадаємо, у ЦВК назвали попередню кількість виборців в Україні