Спираючись на досвід минулих виборчих кампаній, не можна повністю виключити можливість скоєння правопорушень – Микола Лушпієнко

В Сумах працівники слідства пройшли додатковий курс підвищення кваліфікації. Цього разу основною темою занять стали правильність документування фактів скоєння правопорушень у сфері виборчого законодавства, групових хуліганств, ДТП та злочинів, пов’язаних з незаконним оборотом наркотичних засобів. Про найпоширеніші недоліки та новітні методи в цій роботі розповідали працівникам слідства поліції області фахівці експертних служб МВС України та бюро судово-медичних експертиз.

Заняття відбулися в актовій залі ГУНП області. На них були присутні близько сотні працівників слідства, що прибули з усіх територіальних підрозділів поліції та Слідчого управління ГУНП області.

Перед слухачами курсу виступив начальник ГУНП Микола Лушпєінко. «Наше завдання – забезпечити правопорядок під час виборчої кампанії задля спокійного волевиявлення наших громадян, – підкреслив очільник поліції області – Однак, спираючись на досвід минулих виборчих кампаній, не можна повністю виключити можливість скоєння правопорушень. Тому ми маємо в таких випадках діяти оперативно, неупереджено та професійно. А для цього потрібні не тільки знання чинного законодавства, а й вміння правильного його застосування».

Оскільки в залі були присутні й молоді спеціалісти – учорашні випускники відомчих вишів, чия теоретична підготовка має підкріпитися досвідом практичної роботи, то додатковий курс лекцій від провідних фахівців-експертів для них виявився більш ніж доречний.

Тож слідчі мали змогу, і скористалися нею якнайповніше, задати ведучим актуальні для себе і своєї роботи питання. На запитання слідчих відповідали Роман Радченко, начальник Сумського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та завідувачка відділу комісійних експертиз Сумського бюро СМЕ Ольга Моїсеєнко. І стосувались ці питання не лише виборчого законодавства, а й сфери землевпорядкування, розслідування дорожньо-транспортних аварій, експертних оцінок вилученого майна, термінів та порядку проведення балістичних, наркологічних, дактилоскопічних та інших експертиз, а також порядку відеофіксації та документування групових правопорушень і хуліганських дій.

Олег Григоров, керівник Слідчого управління ГУНП в області, закриваючи проведений додатковий курс лекцій, довів до особового складу вимоги керівництва МВС та НПУ стосовно особистої та службової дисципліни, безумовного виконання вимог антикорупційного законодавства, і підкреслив, що від принциповості та неупередженості слідчого іноді залежить людська доля.

Самі ж учасники семінару говорять: такі заняття корисні не тільки тим, що вдосконалюється професійна підготовка, а й обміном досвідом з колегами. Налагоджуються ділові та особисті звʼязки, можна обговорити ті чи інші деталі та запитання, що виникають в ході розслідування, особливо коли справа стосується злочинів, вчинених проти життя та здоровʼя людини. І, звичайно, готові знову прибути на наступне заняття з новими цікавими людьми та знаними фахівцями своєї справи.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Нагадаємо, нещодавно на Сумщині поліція перевіряла повідомлення про можливе порушення виборчого законодавства