Правоохоронці Сумщини обговорили план дій по забезпеченню правопорядку під час виборчих перегонів

В ГУНП області під головуванням радника Міністра внутрішніх справ України Володимир Філенка відбулась відеоселекторна нарада, на якій розглядалося питання заходів щодо належної взаємодії органів виконавчої влади, діяльність яких координується Міністром внутрішніх справ України, під час проведення виборів Президента України у 2019 році. Повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

До участі на нараді були запрошені керівники ДСНС, держприкордонслужби, військової частини Національної гвардії, міграційної служби, представники Громадської мережі ОПОРА, начальники структурних і територіальних підрозділів ГУ НП області. Зустріч відбулася під головуванням радника Міністра внутрішніх справ Володимира Філенка.

Відкриваючи нараду, начальник ГУ НП області Микола Лушпієнко проінформував присутніх про результати проведеної працівниками поліції роботи і заплановані заходи по забезпеченню публічного спокою та дотримання законності за час виборчої кампанії.

Керівник поліції зазначив, що в рамках передвиборчих кампаній Сумщину вже відвідали 7 кандидатів на посаду президента України – жодного порушення публічного порядку допущено не було. З початку передвиборчої кампанії працівники поліції зареєстрували 52 повідомлення про порушення виборчого законодавства, та по кожному з них провели ретельні перевірки.

«На території нашої області створені та працюють 6 виборчих округів, 999 виборчих дільниць, з яких 40 – спеціальні. Орієнтовна кількість виборців – 865825 чоловік, – говорить Микола Лушпієнко. – Тож ми повинні зробити все від нас залежне, аби забезпечити прозорість та демократичність виборчого процесу, результати яких визнають всі наші міжнародні партнери та світова спільнота. Ми реагуємо і будемо реагувати на будь-які повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства, чітко та професійно їх документувати, незважаючи на політичну приналежність правопорушника, тісно співпрацювати з суміжними правоохоронними органами та громадськими активістами».

Представник Громадської мережі ОПОРА Наталія Лебедь висловила задоволення тісною співпрацею з правоохоронцями, нагадавши про розроблені спільні заходи по забезпеченню прозорості та відкритості виборів, в тому числі – про проведені відповідні тренінги з керівниками територіальних підрозділів поліції.

Учасники наради обговорили виконання затвердженого спільного плану дій по забезпеченню дотримання законності та правопорядку під час передвиборчої кампанії та виборчого процесу. Так, безпосередню охорону на виборчих дільницях будуть забезпечувати більше півтори тисячі працівників поліції та близько 300 – членів громадських формувань На вулицях та автошляхах області чергуватимуть більше 200 поліцейських, 333 – працівники Державної служби надзвичайних ситуацій та близько 40 військових Національної гвардії України.

Головуючий, радник Міністра внутрішніх справ Володимир Філенко, виокремив два аспекти, на яких правоохоронці повинні зосередити свою роботу по забезпеченню правопорядку та дотриманню законності під час виборчих перегонів.

По-перше – упередження фальсифікації результатів виборів та волевиявлення громадян під час передвиборчої кампанії. І друге – забезпечення правопорядку в переддень і в день виборів – аж до того моменту, коли опрацьовані бюлетені будуть доставлені до ЦВК та підраховані.

«На сьогодні вже зроблено чимало для того, аби забезпечити чесні та прозорі вибори, – зазначив Володимир Філенко, – але не менше роботи нам ще потрібно зробити. Маю обґрунтовані сподівання, що поліція Сумщини достойно справиться зі своїм завданням, і вибори в регіоні відбудуться у спокійній обстановці в рамках чинного українського законодавства».