На Сумщині зареєстровано 130 подій, пов’язаних із виборчою кампанією

В поліції Сумщини провели координаційну нараду з представниками Громадянської мережі ОПОРА. Під час зустрічі обговорили спільні заходи, спрямованіна попередження порушень, забезпечення публічної безпеки та порядку під час проведення чергових виборів Президента України.

До участі на нараді були запрошені керівники ГУНП області, начальники структурних і територіальних підрозділів поліції а також представники ОПОРИ – регіональний координатор громадянської мережі ОПОРА Святослав Бабіля, кординатор спостереження ОПОРИ на Сумщині Ірина Стегній, омбудсмен Валентина Волік.

Відкриваючи нараду, начальник ГУ НП області Микола Лушпієнко подякував присутнім в залі представникам Громадянської мережі ОПОРА за співпрацю, а також  проінформував присутніх про результати проведеної працівниками поліції роботи і заплановані заходи по забезпеченню публічного спокою та дотримання законності за час виборчої кампанії. Керівник поліції зазначив, що в рамках передвиборчих кампаній Сумщину вже відвідали 9 кандидатів на посаду президента України – жодного порушення публічного порядку допущено не було.

Станом на 21 березня на території Сумської області зареєстровано 130 подій, пов’язаних із виборчою кампанією, з яких 42 стосувалася можливого підкупу виборців51 – порушень під час агітаційних заходів; 37 – інших дій. По кожній з цих заяв була проведена ретельна перевірка. 

За результатами проведеної роботи 93 матеріали розглянуто відповідно до ЗУ «Про звернення громадян», по 7 – тривають перевірки. Складено 6 протоколів про адміністративні правопорушення. Зокрема:

– в Шостці по  184 КУпАП, пошкодження неповнолітнім виборчої агітації (протокол направлено до суду), ст. 179 КУпАП, спроба крадіжки печатки з приміщення ОВК громадянином в стані алкогольного сп’яніння (протокол направлено до адміністративної комісії)

– В Конотопі– ст. 173 КУпАП, висловлювання нецензурною лайкою у бік членів громадської організації (за рішенням суду від 14.03.2019 накладено штраф у сумі 51 грн), ст. 178 КУпАП, пошкодження агітаційної палатки громадянином в стані алкогольного сп’яніння (протокол направлено до суду);

-В Сумах – ст. 173 КУпАП, хуліганські дії біля агітаційної палатки (протокол направлено до суду), ст. 173 КУпАП, хуліганські дії біля агітаційної палатки (протокол направлено до суду).

    «На території нашої області створені та працюють 6 виборчих округів, 1000 виборчих дільниць, з яких 40 – спеціальні. Орієнтована кількість виборців в регіоні – понад 873 тис.  чоловік, – зазначає Микола Лушпієнко. – Безпосередньо охорону правопорядку на виборчих дільницях будуть здійснювати 1623 поліцейських, їм допомагатимуть слухачі Сумської філії ХНУВС, працівники ДСНС. Крім того, на вулицях нестимуть службу 434 працівники поліції, а також 38 – військовослужбовці НГУ».

За словами начальника ГУНП, поліція Сумщини вже перейшла на посилений варіант несення служби. Тож він закликав начальників відділів та відділень на місцях реагувати  на будь-які повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства, чітко та професійно їх документувати, незважаючи на політичну приналежність правопорушника, тісно співпрацювати з суміжними правоохоронними органами та громадськими активістами для забезпечення  чесності та прозорості виборчого процесу.

Регіональний координатор громадянської мережі ОПОРА Святослав Бабіля наголосив, що в умовах, коли суспільна увага до новин, пов’язаних з виборами, дуже висока, правоохоронним органам важливо забезпечити однакове реагування на всі повідомлення про можливі правопорушення, незалежно від того, хто є заявником. Також він поділився досвідом з інших областей щодо превентивних заходів для запобігання можливим порушенням.

За підсумками наради присутні досягли домовленості провести за участі представників ОПОРИ додаткові інструктажі особового складу, який буде чергуватиме на виборчих дільницях, а також   підтримувати  взаємодію, вживати спільних заходів із недопущення на території області правопорушень у передвиборчий період та у день голосування.

Відділ комунікації поліції Сумської області