На Сумщині невідомі розклеюють наліпки з ознаками «чорного піару» проти одного з кандидатів

7-9 березня в Сумах, Шостці та Конотопі були зафіксовані стікери з ознаками «чорного піару» та без вихідних даних проти кандидата на пост Президента України Петра Порошенка. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Зокрема, 7 березня наклейками з текстом  «#Свинарчуків Порошенка – за ґрати» були обклеєні сітілайти на вулицях Соборна та Воскресенська в обласному центрі. Наклейки містилися як на рекламних конструкціях із зображенням інших учасників президентських перегонів, зокрема Анатолія Гриценка, так і на носіях із комерційною рекламою.

8 березня у Шостці спостерігач зафіксував наявність таких стікерів на лавках та стовпах по вул. Свободи.

Також наліпки виявили на обміннику та стовпах біля парку в Конотопі.

Користувачі соцмереж повідомили про розміщення таких наліпок у Лебедині, зокрема на сторінці «Лебедин On Air Live» у мережі Facebook опубліковане повідомлення з фото із зображенням наліпки на табличці громадської приймальні народного депутата Владислава Бухарєва.

За словами довіреної особи кандидата на пост Президента України Петра Порошенка у ТВО №157 Андрія Сухоставця, небайдужі громадяни звертаються до поліції в разі виявлення таких порушень.

У відділі комунікації Нацполіції Сумщини повідомили, що наразі заяв щодо таких фактів не надходило.

Як зазначив радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк, відповідно до частини 5 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Слід відмітити, що ця заборона є  загальною і поширюється не тільки на засоби масової інформації. Окрім того, у діях по розповсюдженню цих наліпок можуть вбачатись ознаки порушення вимог щодо маркування друкованої агітаційної продукції та/або порушення правил благоустрою.

Раніше ОПОРА повідомляла про випадки наявності в регіональних ЗМІ Сумщини матеріалів з ознаками  замовності та «чорного» піару проти Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко.

Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області Ірина Стегній закликає учасників виборчого процесу застосовувати конкурентні методи боротьби протягом усієї виборчої кампанії та утриматись від чорного піару.