У Сумах затвердили бюджет міста на 2021 рік

Проект бюджету Сумської міської територіальної громади на наступний, 2021 рік підтримано голосами 30 міських обранців.

Про це повідомили в Сумській міськраді.

Незважаючи на те, що в наступному році буде скорочення бюджету розвитку на 170 млн грн., всі видатки на медицину зберігаються, як і всі соціальні програми, в тому числі – безкоштовний проїзд пенсіонерів комунальним громадським транспортом (на компенсації КП «Електроавтотранс» передбачено близько 60 млн грн.), фінансування харчування дітей у школах. Передбачено кошти на ремонт ліфтів, житлового фонду, доріг і тротуарів.

Крім того, на 2021 рік на виконання депутатами виборчих програм і доручень виборців зарезервовано 42 млн гривень. Кожен із членів міського парламенту, в тому числі, представники фракції «Європейська солідарність», які не голосували за бюджет Сумської міської громади, матиме можливість використовувати 1 млн грн, на підтримку свого округу та працювати в синергії з розпорядниками коштів по програмах розвитку міста: 200 тис. грн. передбачено на ремонти ліфтів, 100 тис. грн. – на надання сумчанам матеріальної допомоги на лікування, на встановлення дитячих майданчиків – 200 тис. грн., на ремонт освітлення – 100 тис. грн., на виконання інших ініціатив і доручень виборців – 400 тис. гривень.

«Бюджет Сумської міської ТГ на 2021 рік здебільшого має соціальне та медичне спрямування. Видатки в сумі понад 130 млн грн. передбачено на медицину, адже наступний рік у Сумах оголошено роком підтримки саме цієї галузі. Також в повному обсязі розраховані видатки на комунальні послуги та енергоносії – 118,3 млн гривень. Ми залишили програму фінансування на придбання житла учасникам АТО, це 21 млн грн., і далі плануємо її подовжувати. 15 млн грн. передбачено на ремонт ліфтового господарства багатоповерхівок, – сказав міський голова. – Також ми виділили кошти на реконструкцію скверу «Дружба», це невелика сума, але будемо починати роботи, та продовжуватимемо реконструкцію парку ім. Кожедуба. У бюджеті міської громади на наступний рік передбачені кошти і на ремонт пішохідного переходу в центрі міста та ремонт житлового фонду. У порівнянні з минулим роком збільшили фінансування на ремонт доріг, по кількості об’єктів дещо зменшена програма ремонту прибудинкових територій, однак працюватимемо і в цьому напрямку. На реконструкцію полігону ТПВ виділено 38 млн грн., а також певна сума коштів буде спрямована на реконструкцію міських комунікацій».

Підсумовуючи сказане, міський голова зауважив, бюджет громади на наступний рік – збалансований, тож попереду депутатам, працівникам виконавчого комітету, розпорядникам коштів та всім працівникам виконавчого апарату варто докладати максимум зусиль, аби його виконати.

У результаті розгляду проекту бюджету Сумської міської територіальної громади рішення прийнято голосами 30 депутатів, які проголосували «за», з них по фракціях: ВО «Батьківщина» – 12 депутатів, «Слуга народу» – вісім депутатів, «Сила і честь» – один депутат, ОПЗЖ – вісім депутатів. Не голосували за проєкт бюджету представники фракції «Європейська солідарність».