Тариф на опалення та гарячу воду для сумчан зросте на 30%

Тариф на опалення та гарячу воду для сумчан, яких обслуговує Котельня північного промвузла зросте на 30 %. За нові тарифи сьогодні проголосували члени виконавчого комітету сумської міської ради. Вони почнуть діяти з початку опалювального сезону. Це питання члени виконавчого комітету підтримали одноголосно.

2Процент покриття фактичної собівартості 71%. На сьогоднішній день це зовсім не покриває наші витрати, яке несе підприємство. Запропонований тариф, який ми надали становить без ПДВ 1371,77 грн./Гкал, приріст десь 30%”, – говоритьзаступниця директора Котельні північного промвузла Ірина Рибальченко. 

Вартість послуги з постачання теплової енергії для тих хто має будинкові та квартирні лічильники становитиме понад 1741,12 грн /Гкал , у кого їх немає послуга коштуватиме 48,58 грн/ кв м за місяць протягом опалювального сезону. Послуга з гарячого водопостачання за наявності рушникосушильників коштуватиме 96,69 грн /за куб м , за їх відсутності – 93,21 грн/ за куб м відповідно.

Наприкінці червня Кабінет Міністрів України встановив ціну за опалення на рівні 1400 грн. за гігакалорію. Заступниця директора Котельні Північного промвузла Ірини Рибальченко говорить, що вона рекомендована.

“Для того, щоб знати як працює КППВ, цю котельну треба обстежити з енергетичної точки зору. Скільки вони витрачають первинної енергії на вироблення гігакалорій, скільки у них втрати ідуть на генерацію тепла. Скільки у них втрати на власні потреби, які втрати на транспортування теплової енергії, і які втрати на розподілення теплової енергії. І тільки маючи підтверджені оці всі данні, можна робити висновки, який має бути тариф. А цих даних у м. Суми ні в кого немає”, – каже голова спілки енергетичного сервісу України Олександр Бойко. 

Джерело: https://sm.suspilne.media/