«Сумигаз» не погоджується з рішенням АМК про накладення штрафу

Відсутність коштів в тарифі на заміну лічильників Антимонопольний комітет розцінив як бездіяльність «Сумигаз» та наклав штраф. Компанія оскаржуватиме рішення у суді, оскільки у тарифі не передбачені кошти на обмінний фонд приладів обліку не придатних до експлуатації. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Не зважаючи на те, що вартість природного газу з квітня 2015 року збільшилась майже у 6 разів, тариф на розподіл газу, який є її структурною складовою залишається незмінним.

Складова тарифу «Сумигаз» на ремонт та повірку лічильників газу побутовим споживачам не змінюється з квітня 2014 року. Одночасно, щороку кількість лічильників, які підлягають повірці та ремонту зростає, натомість збільшення витрат на це держрегулятор не переглядав. Це призводить до того, що газорозподільна компанія не в змозі забезпечити ремонт всіх приладів обліку споживачів.

Протягом 2017-2019 років компанія неодноразово зверталась до НКПЕКП із проханням переглянути тариф та передбачити статтю «Витрати на заміну лічильників газу та/або створення обмінного фонду лічильників, але звернення проігноровані.

Лише наприкінці 2018 року НКРЕКП вперше погодила фінансування на формування обмінного фонду приладів обліку – 8,1 млн грн. На заміну індивідуальних лічильників, які не пройшли чергову повірку, передбачено 16,5 млн грн. До цього, не зважаючи на неодноразові звернення до держрегулятора, кошти не передбачались.

Оператор ГРМ вважає, що штраф накладений Антимонопольним комітетом через бездіяльність у вирішенні питання заміни лічильників, неправомірний, бо лише з липня 2017 року ПАТ «Сумигаз» 10 разів звертався до НКРЕКП з пропозиціями щодо вирішення питання.