Сумська область: 1939 – 2019 рр.: економіка і суспільство

Під такою назвою у рік 80-ї дати від створення Сумської області вийшла друком книга-довідник, де подано матеріали досліджень основних показників виробництва базових галузей регіону – від часу його утворення – 10 січня 1939 року – і дотепер.

Її автор Михайло Макаренко свого часу очолював Недригайлівський район, працював на керівних посадах в сільськогосподарській галузі. Після виходу на пенсію він провів ґрунтовне дослідження, що відображає динаміку здобутків і змін на Сумщині протягом 80 років у промисловості та сільському господарстві в цілому, а також в окремих її галузях, зокрема у торгівлі та соціальній сфері – освіті, культурі, охороні здоров’я. У книзі наведені також зміни демографічних показників та благополуччя населення області.

Дослідження спираються на дані офіційної статистики. За словами автора, він поставив собі за мету донести до читача, що «життя швидкоплинне, воно вимагає високих знань і професіоналізму. Непрораховане, поспішне та професійно незабезпечене втручання в його плин тягне за собою погіршення життя наступних поколінь і перекладає на прийдешні покоління турботи щодо подолання втрат».

Книга «Сумська область: 1939 – 2019 рр.: економіка і суспільство» видана  за сприяння облдержадміністрації та кошти обласного бюджету тиражем 650 примірників, розрахована на широке коло читачів. Довідкове видання вже надійшло у бібліотечну мережу. Наразі книгу отримують представники райдержадміністрацій та ОТГ області.

За інформацією Сумської ОДА.