На Сумщині триває сівба ранніх ярих культур

Погодно-кліматичні умови цього року дозволили аграріям області значно раніше, порівняно з минулим роком, розпочати комплекс весняно-польових робіт. Повідомляє Сумська ОДА.

Аграрії Буринського, Липоводолинського, Роменського та Сумського районів поступово розпочинають сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Посіяно 500 га ярого ячменю, 30 га вівса та 160 га гороху.

Загалом у поточному році прогнозується посіяти ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 66 тис. га, що на 4,3 тис. га менше до рівня 2018 року.

Також наразі завершуються роботи з підживлення озимих культур. Відповідні роботи проведено на площі 163,4тис. га або 90% до прогнозу. У Буринському, Великописарівському, Конотопському Сумському та Путивльському районах підживлення озимих зернових культур завершено.

Озимий ріпак підживлений на площі 15,3 тис. га, або 94% до прогнозу.

Обстеження посівів озимих зернових культур свідчить, що в доброму та задовільному стані знаходиться 162,1 тис. га (89%), в слабкому та зрідженому стані – 20,2 тис. га (11%).

Крім того, сходи озимого ріпаку перебувають у доброму та задовільному стані  на площі 14,6 тис. га (89%), слабкому та зрідженому – 1,8 тис. га (11%).