На Сумщині на 2,5 млн.грн. зменшилась заборгованість із заробітної плати

Про це повідомили в облдержадміністрації під час наради з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайла Дубровського.

До наради долучилися голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова, директор Сумського обласного комітету профспілки працівників машинобудування та металообробки Євген Ейсмонт, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Сумській області Олександр Пирогов.

Загальну статистику щодо боргів з виплати зарплати на підприємствах регіону станом на 01.03.2019 озвучила для учасників наради заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Заяц. За її інформацією, на 1 березня в області обліковується 27 підприємств-боржників, 12 з яких є економічно-активними, 11 – банкрутами, 4 – неактивними підприємствами.

«За територіальною ознакою левова частка заборгованості сконцентрована у Сумах і складає 254,5 млн. гривень, це 89% загальнообласного боргу. При цьому, найбільшими діючими боржниками залишаються ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», ТОВ «Маш-Сервіс», ТОВ «Сумське МНВО» та ТОВ «Суми-Цукор», – повідомила посадовець.

Разом з тим, вона зазначила, що є позитивна динаміка щодо погашення зарплатних боргів. Заборгованість на економічно неактивних підприємствах до початку року зменшена на 93,8 тис. гривень (або на 33,5%). Цьогоріч упродовж березня зменшилась кількість підприємств-боржників на 3, а загальна сума боргу – на 2,5 млн. гривень, і станом на 25.03.2019 становила 283,3 тис. гривень.

Окремо учасниками наради обговорено питання про хід погашення заборгованості з виплати заробітної плати на ПАТ «Сумське НВО», стану проведеної роботи профспілками щодо надання допомоги працівникам підприємства отримати зароблені кошти, у тому числі у судовому порядку.

Насамкінець, розглянули стан виконання протокольних доручень обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за 2019 рік.

«Усі доручення, надані структурним підрозділам обласної державної адміністрації, територіальним підрозділам центральних органів влади, районним державним адміністраціям, виконано на 100%», – повідомила начальник відділу Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Левченко.

Учасниками наради досягнуто домовленості у межах повноважень вживати заходи та здійснювати моніторинг з виплати заробітної плати на усіх підприємствах-боржниках області та розглянути можливість проведення засідання комісії на території одного із боржників.