В області відбувся конкурс для творчо обдарованих дітей і підлітків «Чарівні барви Сумщини»

До участі в уже традиційному конкурсі, який відбувся в Сумському обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, долучилися 70 юних майстрів, які демонстрували свої вміння в номінаціях «Писанкарство», «Народна лялька», «Витинання», «Вишивка», «Плетіння з природних матеріалів», «Декоративний розпис», «Кераміка», «Ткацтво». Повідомляє Сумська ОДА.

Вітаючи конкурсантів, Директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА наголосила на важливості виховання молодого покоління засобами декоративно-ужиткового мистецтва, формування духовної культури, збереження та відродження національних традицій, набуття дітьми та молоддю поглиблених знань про регіональні мистецькі осередки Сумщини, сприяння розвитку творчо обдарованої молоді.

«Декоративно-ужиткове мистецтво – це один із кодів нашої нації, нерозривний зв’язок з минулим, і так важливо, що наші діти ним захоплюються, – зазначила Вікторія Гробова.

Журі конкурсу відзначило високий рівень виконавської майстерності учасників заходу. ГРАН-ПРІ конкурсу в номінації «Вишивка» здобула вихованка Сумського районного Будинку дітей та юнацтва Ірина ЧЕХ; у номінації «Ткацтво» – вихованка Охтирського районного центру дитячої та юнацької творчості Марія ПОНОМАРЕНКО; у номінації «Писанкарство» – вихованка Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Євгенія ВИННИЧЕНКО; у номінації «Плетіння з природних матеріалів» – вихованець Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІ ступенів Євгеній ДРОЗДОВСЬКИЙ; у номінації «Декоративний розпис» – вихованка Комунального закладу позашкільної освіти Тростянецької міської ради «Палац дітей та юнацтва» Аня СУБОТА.

Крім того, у рамках конкурсу проведено виставку композиційних робіт вихованців закладів позашкільної освіти. ГРАН-ПРІ отримали вихованці зразкового творчого об’єднання «Флористичні барви» обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Також відбулися майстерні, засідання у форматі «круглого столу» за участю членів журі, керівників гуртків.