На Сумщині вперше експонуються 50 творів знаних митців Балтії XX століття

sm.gov.ua

Разом з Надзвичайними і Повноважними Послами з Естонії, Латвії та Литви у відкритті художньої виставки «Балтійська симфонія» взяв участь тимчасово виконуючий голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ.

За його словами, мистецтво– це універсальна мова світу іводночас мова кожного народу, кожної людини. Культурна дипломатія забезпечує міжнародний культурний обмін, в рамках якого мистецтво долає кордони і зближує спільноти.

«Реалізація цього проекту «Балтійська симфонія» є проявом щирої поваги до культурної самобутності чотирьох країн – Естонії, Литви, Латвії та України, – говорив Вадим Акпєров. – Такі культурні ініціативи між Сумщиною та Балтійським регіоном мають розширюватись та об’єднувати людей для мирного життя, укріплення дружби та співпраці наших народів».

Зазначимо, до реалізації цього проекту на Сумщині доклали зусиль Надзвичайні і Повноважні Посли з Естонії, Литви та Латвії, які виділили для обрамлення 36 робіт графіки та 14 живопису майже 40 тисяч гривень.

Як зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс ПОЙКАНС, ця виставка дає змогу не тільки доторкнутися до прекрасного, а й здійснити черговий крок до міжнародної співпраці.

Директор Сумського художнього музею імені Н.Онацького Надія ЮРЧЕНКО розповіла, що виставковий проект «Балтійська симфонія» далі буде подорожувати музеями Сумщини та за її межами.