До сумського музею передали артефакти давньоруського часу

До фондів Сумського обласного краєзнавчого музею було передано артефакти давньоруського часу – п’ять срібних гривень, виявлених неподалік с. Дернове Тростянецького району Сумської області. Ініціаторами акції виступили сумчани – організатор приватного музею «Причал Одіссея» Сергій ГУЦАН та Роман БОБКОВ. Повідомляє Сумська ОДА.

Срібні гривні

Директор музею Владислав ТЕРЕНТЬЄВ відзначив, що ця унікальна і значуща подія відбувається у рік відзначення 100-річчя заснування Сумського художньо-історичного музею. Своєрідний екскурс в історію археологічних досліджень, проведених за участю працівників закладу – з 1920-х рр. і до сьогодення – зробила завідувачка науково-дослідним сектором археології Лариса БІЛИНСЬКА.

Ґрунтовний фаховий відеокоментар щодо атрибуції та особливостей переданого скарбу надав кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу давньоруської археології Інституту археології НАН України Олексій КОМАР. До фізико-хімічної характеристики предметів скарбу та значення цих даних в контексті атрибуції старожитностей долучилися співробітники Інституту прикладної фізики НАН України Олександр БУГАЙ та Володимир БІЛИК і продемонстрували процес аналізу елементного складу предметів скарбу із застосуванням портативного спектрометру.

За інформацією управління культури облдержадміністрації, передача артефактів до фондів Сумського обласного краєзнавчого музею оформлена офіційними актами.

Підписуйтесь на наші сторінки в Facebook та Instagram.


Читайте також: