Власницю магазинів ANDI оштрафували за неоформлених працівників (оновлено)

Другий апеляційний адміністративний суд у місті Харків визнав правомірним накладення Управлінням Держпраці у Сумській області штрафу на ФОП Панченко Т.М. за використання нелегальної праці у сумі 125 190 грн. Повідомляє RegioNews-Суми за інформацією прес-служби Управління Держпраці у Сумській області.

Згідно із відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основний вид діяльності даного суб’єкта господарювання це інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах, а саме мова йде про магазини одягу ANDI.

У ході інспекційного відвідування інспектори праці встановили факт використання праці неоформленого працівника у магазині мережі у місті Суми. Із пояснень працівниці відомо, що вона виконувала трудові обов’язки за посадою «продавець» без офіційного оформлення. Щодо заробітної плати – отримувала готівкою щопонеділка.

Натомість підприємниця стверджувала, що допустила жінку до роботи з метою її ознайомлення з товаром та подальшим працевлаштуванням. На ряду з цим трудовий договір, наказ та повідомлення до органів ДФС про прийняття на роботу працівниці під час здійснення інспекційного відвідування ФОП інспекторам праці не надала.

Враховуючи зазначене та керуючись статтею 259 Кодексу законів про працю України, статтею 53 ЗУ «Про зайнятість населення», частиною третьою статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 8 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2013 №509, та на підставі абзацу другого частини другої статті 265 КЗпПУ уповноваженою посадовою особою Управління Держпраці у Сумській області винесено постанову про накладення штрафної санкції.

Через своє невдоволення і незгоду з рішенням Управління підприємниця звернулася до суду. У свою чергу суд апеляційної інстанції підтвердив правомірність накладення штрафу за допуск до роботи неоформленого працівника. Утім, окрім цього, тепер жінка, має додаткові витрати на отримання правої допомоги, на виконавче провадження та судовий збір.

Загалом протягом січня-вересня 2019 року Управління Держпраці у Сумській області виступило відповідачем у близько 70 судових провадженнях стосовно визначення правомірності винесених постанов про накладення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства. За звітний період на користь Управління судами касаційної і апеляційної інстанції ухвалені рішення на загальну суму 6 031 260 грн., з яких наразі сплачено до державного бюджету 2 729 658, 49 грн.

Управління Держпраці у Сумській області наголошує на тому, що для уникнення штрафних санкцій, встановлених державою, роботодавцям потрібно не до суду «йти», а дотримуватися вимог законодавства про працю.