У Сумах з`явилися гібриди терміналу і банкомату

Ілюстративне фото

Обладнання з функцією кеш-ресайклінгу – універсальний пристрій, який здійснює прийом і видачу грошей з використанням банківських карт за системою замкненого циклу обігу готівки. Це своєрідний гібрид терміналу і банкомату. Кошти, внесені одним клієнтом, видаються іншому без їх інкасування фінансовою установою.

Система дозволяє банку оптимізувати його операційні та часові витрати. У Сумах такі пристрої вже працюють у великих відділеннях ПриватБанку. Зокрема за адресами: вул. Харківська, 32 (Сумське міське відділення) та вул. Козацький Вал, 1 (Київське відділення).

«Сьогодні практично всі банки використовують класичну схему дистанційного обслуговування клієнтів, – пояснює керівник напрямку розвитку і контролю банкоматної та термінальної мережі ПриватБанку в Сумській області Ігор Бурий. – Термінали приймають готівку, а банкомати її видають. Фахівцям інкасаторської служби доводиться досить часто збирати готівку в терміналах і, відповідно, поповнювати банкомати. Таке обслуговування вимагає значних часових і матеріальних витрат. Використання обладнання з функцією кеш-ресайклінгу дозволить скоротити витрати банку. Але головне, ці пристрої практично ніколи не будуть «порожніми». Тобто наші клієнти завжди зможуть отримати готівку».

Зниження витрат банку призводить до зниження вартості його послуг. В даному випадку зменшення витрат на інкасацію дозволить надалі розглянути можливість знизити розміри комісій на операційні послуги для клієнтів.

Універсальні пристрої дозволяють знімати готівку, поповнювати картки (в т.ч. картки інших банків), поповнювати мобільний телефон, погашати кредити, вносити виручку, змінювати PIN-код, продивлятися баланс. Важливою особливістю  апарату є можливість вносити готівку не покупюрно, а пачками до 200 листів. Це дуже зручно для підприємців, які перераховують великі суми виручки. Пристрій приймає та обробляє такі пачки готівки за лічені секунди. Тут же можна отримати і необхідні квитанції.