У Сумах на “Гуалапак Україна” запрацювала нова система очищення промислових викидів

На заводі з виготовлення пакувальних матеріалів для дитячого харчування ТОВ «Гуалапак Україна» ввели в експлуатацію надсучасну систему очищення промислових викидів. 

Принцип роботи системи полягає в очищенні повітря, яке утворюється після виробничого процесу та містить у собі пари розчинника, шляхом насичення ними активованого вугілля, відновлення, дистиляції та повернення назад до технологічного процесу.

Управління роботою системи очищення здійснює одна людина за допомогою комп’ютера та спеціального обладнання. Як повідомляє голова наглядової ради АТ «Технологія» Володимир Заєць, така форма роботи дозволяє повністю автоматизувати роботу підприємства.

Завдяки мінізаводу на підприємстві створили замкнений цикл використання та відновлення сировини, зменшили шкідливі викиди в повітря (на 99 %), підвищили енергоефективність та удосконалили технологію виробництва.

Проєкт реалізували за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Загальна вартість будівництва заводу склала майже 115 млн грн. (3,7 млн євро – кредит ЄБРР).

Оскільки проєкт спрямований на підвищення ефективності використання ресурсів та запобігання кліматичним змінам, його реалізація передбачає отримання гранту від ЄС після успішного запуску та проведення аудиту на відповідність міжнародним стандартам. Сума заохочувального гранту становить 450 тис. доларів США та фінансується з коштів Глобального екологічного фонду. Термін реалізації проекту –1 рік і 3 місяці.

За інформацією Сумської міськради.