Сумчанам нагадують про закінчення кампанії декларування

Завершується кампанія декларування, до її кінця залишилися лічені дні. Останній строк надання річної податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб – 2 травня 2019 року.

В управлінні у м.Сумах ГУ ДФС у Сумській області звертаються до фізичних осіб –  платників податку з нагадуванням, що вони зобов’язані не пізніше 2 травня 2019 року подати річну податкову декларацію про доходи за 2018 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів і які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування (розділ ІV Податкового кодексу України).

Форма декларації, за якою необхідно прозвітувати про отримані протягом минулого року доходи, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2018 №866 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (зміни до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859»).

За вибором платника податків Декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; надсилаються поштою або засобами електронного зв’язку.

Поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше за п’ять днів до закінчення граничного строку подання.

Для тих, хто не встигає особисто подати декларацію або надіслати її поштою, фахівці управління нагадують, що декларацію можна подати в електронній формі з дотриманням умови  реєстрації електронного цифрового підпису. Надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання, тобто до 24,00 години 02.05.2019.

Граничний термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, самостійно нарахованих фізичною особою – платником податків у Декларації – до 1 серпня 2019 року, — інформують в управлінні у м.Сумах.