Сумчан інформують про оподаткування земельних паїв

Спеціальні норми оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), передбачені п.170.1 Податкового кодексу України, відповідно до якого податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (пп. 170.1.1 ПКУ), – інформують в управлінні у м.Сумах ГУ ДФС у Сумській області.

Доходи від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю) оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п.167.1 ПКУ. 

Обов’язкове подання податкової декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання у 2018 році доходів від оренди майна фізичної особи, у тому числі оренди земельного паю, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання. А це означає, що власник земельного паю (орендодавець) повинен самостійно нарахувати та сплатити в бюджет податок, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання. 

Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та земельні частки (паї), виділені в натурі, сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції (ставка ПДФО – 18 відсотків). Крім того, з суми орендної плати за земельну ділянку (пай) також стягується військовий збір за ставкою 1,5 відсотки. 

В управлінні у м.Сумах нагадують, що наразі триває кампанія декларування майнового стану та доходів громадян, яка розпочалася з 1 січня 2019 року і завершується 2 травня 2019 року, і яка пов’язана з обов’язковим виконанням вимог Податкового кодексу України платниками податку на доходи фізичних осіб. ГУ ДФС у Сумській області