Представлена друга за цінністю у світі банкнота

Швейцарський національний банк представив банкноту нового зразка номіналом 1000 франків, яка стане найдорожчою у Європі й другою за цінністю у світі. У світовому рейтингу її випереджає лише 10 000 брунейських доларів. Повідомляє Музей грошей національного банку України.

Банкнота надійде в обіг з 13 березня цього року. Дизайн 1000 франків присвячено темі комунікації і мови та виконано у фіолетовому кольорі з використанням полімерних волокон.

“Сьогодні домінує тенденція виводити з обігу банкноти великих номіналів, оскільки вони активно використовуються у кримінальному світі. Окрім цього, зростає популярність електронних платежів. Наприклад, Європейський центральний банк ухвалив рішення припинити друкувати банкноти номіналом 500 євро з квітня 2019 року”, – зазначають в повідомленні.

Утім, випуск банкноти номіналом 1000 франків є давньою традицією у Швейцарії. Окрім того, банкноту активно використовують звичайні швейцарці. 40 % з них хоча б раз оплачували покупки банкнотою вартістю 1000 франків протягом року.

Перехід на швейцарські франки нового зразка завершиться у вересні 2019 року, коли буде презентована остання банкнота серії номіналом 100 франків.