Праця ріелтора стане законною — Фонд держмайна

Фонд державного майна разом із фахівцями у сфері продажу нерухомості розробили проект закону «Про брокерську діяльність у сфері нерухомості», що допоможе встановити загальні правила діяльності в цій сфері.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив в. о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

«На сьогодні відсутнє будь-яке законодавче регулювання брокерської діяльності, немає нормативної бази, яка б встановлювала загальні правила діяльності в цій сфері. І головне — невизначено правові наслідки за порушення законодавства», — зазначив Трубаров.

За його словами, це спричинило появу на ринку «сірих» ріелторів, «діяльність яких є не завжди якісною і професійною, та інколи, навіть, шахрайством».

Трубаров підкреслив, що відповідно до закону, брокер — це «особа, яка має трирічний досвід роботи агента з нерухомості, успішно склала кваліфікаційний іспит, отримала кваліфікаційний сертифікат брокера з нерухомості та інформація про нього міститься в Держреєстрі брокерів із нерухомості та суб’єктів брокерської діяльності».

«Провадити брокерську діяльність у сфері нерухомості може виключно суб’єкт брокерської діяльності, який має у своєму штаті хоча б одного брокера з нерухомості», — додав в.о. голови Фонду.

Також, за словами Трубарова, закон передбачає наявність агента з нерухомості — помічника брокера.

«Агент повинен пройти професійну підготовку та отримати свідоцтво про проходження навчання», — додав він.

Окрім того, брокер зобов’язаний кожні три роки підтверджувати свою кваліфікацію шляхом складання іспиту.

«Кваліфікаційна підготовка здійснюватиметься навчальними центрами, створеними саморегулівними організаціями брокерів», — зазначив він.

При цьому регулювання брокерської діяльності в сфері нерухомості більшою мірою буде здійснюватися саморегулівними організаціями брокерів, підкреслив Трубаров.

Державне ж регулювання брокерської діяльності у сфері нерухомості здійснюватиметься Фондом держмайна, який матиме право анулювати дозвільні документи за порушення законодавства на підставі рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. Остання і буде здійснювати контроль за діяльністю брокерів.

Джерело: epravda.com.ua