Податку на виведений капітал наразі не буде: в Мінфіні назвали причини

Введення податку на виведений капітал (ПВК) замість податку на прибуток призведе до зменшення доходів державного бюджету, тому 2019 року влада не піде на такий крок. Про це заступник міністра фінансів Сергій Верланов сказав в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Верланов нагадав, що на 2019-2020 роки припадають пікові виплати за держборгом, а тому кількість витрат, які можна скоротити, дуже обмежена. На думку чиновника, введення податку на виведений капітал “буде величезним викликом”.

Представник Мінфіну підкреслив, що частка податку на прибуток у ВВП України становить 2,5-2,6%.

Якщо ми введемо податок на виведений капітал, то в перші три роки ця частка знизиться до 1%“, – уточнив Верланов.

Він також підкреслив, що Україна знаходиться в програмі Міжнародного валютного фонду (МВФ) і в найближчі 14 місяців повинна утримуватися від змін у податковій системі.

Одночасно з квітня ми працюватимемо з фахівцями з МВФ, з технічною місією на рахунок модернізації податку на прибуток в Україні, в тому числі обговорюватимемо податок на виведений капітал як одну з форм модернізації податку на прибуток“, – сказав Верланов.

Нагадаємо, 4 липня 2018 року в Верховній Раді був зареєстрований президентський законопроект №8557 про податок на виведений капітал. Документ ще не проходив розгляд у сесійній залі. Документ пропонує скасувати податок на прибуток. Його передбачається замінити податком на виведений капітал – тобто на гроші, які будуть виплачені у вигляді дивідендів та інших видів винагороди акціонерам, або інакше виведені за кордон.

Джерело: Сьогодні