НБУ дозволив бізнесу купувати валюту за рахунок кредитних коштів

Підприємства зможуть більш ефективно купувати необхідні обсяги валюти

В Україні Національний банк дозволив купувати іноземну валюту бізнесу за рахунок кредитних коштів у гривнях без обмежень. Це було зроблено в рамках лібералізації, передає прес-служба Національного банку України.

Як повідомляється, таке послаблення дозволить підприємствам більш ефективно керувати ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти.

“Також, банки зобов’язані завершувати нагляд за експортними операціями протягом 5 робочих днів з моменту отримання від НБУ інформації про зміну обслуговуючого банку митної декларації клієнта. Це дозволить уникнути подвійного контролю клієнтської операції. Ще був уточнений порядок здійснення нагляду за імпортними операціями в разі зміни обслуговуючого банку”, – йдеться в повідомленні.

З початку 2019 року в Україні вже скасували обов’язковий продаж валютної виручки бізнесом, а також – попереднє замовлення гривні для купівлі валюти та обмеження на репатріацію дивідендів за кордон. 

Купувати іноземну валюту за рахунок кредитних коштів у гривні бізнес зможе вже з завтрашнього дня, 8 серпня. Це прописано в постанові НБУ №104 від 6 серпня 2019 року “Про внесення змін в деякі нормативно-правові акти Національного банку України”.