Нацбанк ввів в обіг пам’ятну монету “Баран” номіналом у п’ять гривень

14 березня 2019 року Національний банк, продовжуючи серію «Фауна в пам’ятках культури України», вводить в обіг срібну пам’ятну монету «Баран» номіналом 5 гривень. Повідомляє Музей грошей Національного банку України.

Зображення барана втілено на пам’ятках культури різних епох, створених завдяки таланту і праці багатьох тисяч безіменних майстрів.

На території сучасної України впродовж тисячоліть проживали племена й народи, які творили культуру, передаючи її у спадок наступним поколінням. Вірування та релігії демонстрували шанобливе ставлення людей до природи. Наприклад, образ барана, як символ родючості, був тісно пов’язаний із культом землеробства.

На аверсі монети розміщено позолочене зображення голови барана з металевого рельєфу (Північне Причорномор’я). Праворуч від нього зображено дві керамічні посудини у вигляді баранів із сарматського могильника Нейзац, що у Криму.

На дзеркальному тлі реверсу монети відтиснено голову барана. Поруч знаходиться керамічний баран – один із витворів опішнянських майстрів (Полтавщина).