Нацбанк продовжує спрощувати валютний контроль

Національний банк України

Національний банк України скасував валютний контроль за дотриманням граничних термінів розрахунків за контрактами експорту робіт, послуг і прав інтелектуальної власності.

Як повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №67, яка набирає чинності з 16 травня, також регулятор скасував контроль термінів розрахунків для низки операцій з експорту та імпорту важливих товарів, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, забезпечення медичних послуг для українців і розвитку авіаційно-космічного будівництва.

Відзначається, що тепер банки не контролюватимуть дотримання клієнтами граничних термінів розрахунків за зовнішньоекономічними операціями у 365 днів з імпорту товарів державного оборонного замовлення, послуг або ліків за контрактами Міністерства охорони здоров’я зі спеціалізованими організаціями, для лікування людей з рідкісними (орфа) захворюваннями, товарів для виробництва космічної та авіаційної техніки і агрегатів.

Також не будуть контролюватися терміни розрахунків за операціями експорту-імпорту товарів у рамках угод про розподіл продукції, експорту робіт і послуг (крім транспортних і страхових) і прав інтелектуальної власності. Крім того, Нацбанк дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів після зарахування коштів за акредитив.

В Україні з 7 лютого діє новий Закон «Про валюті і валютні операції», який передбачає послаблення близько тридцяти обмежень на валютному ринку.

Джерело: УНІАН