На Сумщині власники нерухомості сплатили понад 9,8 млн. грн податку

З початку року сумчанами сплачено до місцевих бюджетів понад 9,8 млн. грн податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 2,9 млн гривень, або на 42,7 відсотка. Юридичні особи сплатили 8,5 млн. грн, а фізичні особи – 1,3 млн. гривень.

За інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області у поточному році 1570 фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості сформовано 3061 податкове повідомлення-рішення з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податку на загальну суму понад 3,1 млн. гривень.

Найбільші суми нарахувань податку обліковуються в Сумах та Шостці.

ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення. Цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.