На Миколаївській верфі СМГ спущено на воду танкер для голландської компанії VEKA

На Миколаївській верфі Смарт Меритайм Груп здійснено спуск на воду насиченого корпусу танкера-хімовоза EMMA (замовлення № 10002) для голландської компанії VEKA. Про це повідомляє прес-служба компанії.

В урочистій церемонії разом із суднобудівниками взяли участь багато миколаївців, зокрема студенти Національного університету кораблебудування та професійних ліцеїв.

За традицією пляшку шампанського об борт розбила почесна мати судна – працівниця корпусного цеху Тетяна Алексєєнко. Вона працює на підприємстві вже 29 років, але в такій ролі випробувала себе вперше.

Танкер-хімовоз EMMA був закладений на поточно-позиційній лінії Миколаївської верфі в липні минулого року під назвою NEBRASKA, згодом за бажанням замовника назву було змінено. Він побудований за голландським проектом CAVALLI і призначений для перевезення нафтопродуктів і хімічних вантажів. Дедвейт танкера перевищує 5000 тонн, його довжина – 110 м, ширина – 13,5 м, висота борту – 6,6 м.

Фахівці Миколаївської верфі вдосконалили технологію будівництва судна – складання носових і кормових блоків робили кілем догори, що дало змогу прискорити будівництво та знизити витрати за рахунок спрощення технологічного процесу. Всього під час будівництва судна було використано більш ніж 1200 тонн високоякісної суднобудівної сталі виробництва Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (Метінвест, Маріуполь).

Аналогічний насичений корпус танкера-хімовоза побудований і на Херсонській верфі СМГ. Днями обидва корпуси буде передано замовникам. Загальна вартість контракту на будівництво двох суден становить понад 145 млн грн.